Nejnovější aktuality

Tajemství netopýří jeskyně

Napsal/a Mgr. Vladimír Blažek dne Po, 06. 03. 2023 - 18:38
Základní škola

Dne 28. 2. 2023 se žáci 4. a 5. ročníku naší školy zúčastnili programu „Tajemství netopýří jeskyně“, který pro ně připravili v Ekocentru v Oldřichově v Hájích. Děti se dozvěděly mnoho zajímavých a nových informací o životě netopýrů. Podrobně se seznámily s jejich smysly. Na závěr si procvičily ty svoje a mohly porovnat, které máme lepší a které méně dokonalé než netopýři. Program se všem líbil.

Další fotografie najdete ve fotogalerii.

M.Hyttychová, tř.učitelka

PEKAŘ PEČE HOUSKY - projektový den mimo MŠ

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Ne, 05. 03. 2023 - 18:10
Mateřská škola

V pátek 3. 3. 2023 vyjela třída Soviček do STŘEVLIKU  v Oldřichově v Hájích na program Pekař peče housky. Děti tak měly možnost vyzkoušet a podílet se na přípravě kynutého těsta. Nejprve se střídaly v přidávání surovin, od kvasnic až po mouku. Zjistily, že zadělat dobré těsto není vůbec lehké a vyžaduje velkou sílu a trpělivost. Během kynutí se mohly děti nasvačit a zahrát si hru "jak roste zrno" nebo si zazpívat písničku Pekař peče housky s pojenou s pohybem. Hodně je zaujala hra "co chybí pod šátkem?".

Pohádka o Smolíčkovi

Napsal/a Zuzana Kahanová dne St, 08. 02. 2023 - 20:00
Mateřská škola

V úterý 7. 2. 2023 navštívilo naši školku divadlo Na cestě s pohádkou Smolíček. Pohádka to byla veselá a poučná, ale hlavně měla šťastný konec. Některé děti měly strach, že neposlušného Smolíčka jeskyňky snědí. Naštěstí se mohly schovat v náruči paní učitelky a sledovat jak jelen Smolíčka zachrání. Na představení se přišla podívat i paní učitelka Kudrnová s první třídou. Po skončení představení si děti mohly prohlédnout a vyzkoušet loutky.

Úprava rozvrhu hodin

Napsal/a Mgr. Vladimír Blažek dne Po, 02. 01. 2023 - 21:44
Základní škola

Vážení rodiče.

Od středy 4.1.2023 se žáci 2. a 3.ročníku zúčastní plaveckého kurzu.

Vzhledem  k tomu došlo k drobným úpravám rozvrhu hodin 2.- 5.ročníků.

Prosím, sledujte stránky školy a elektronické žákovské knížky, kde tyto změny najdete.

Děkuji, Vladimír Blažek

Vánoční pečení

Napsal/a Mgr. Vladimír Blažek dne Út, 20. 12. 2022 - 10:20
Základní škola

Pro větší navození vánoční atmosféry se 4. a 5. ročník zúčastnili programu "VÁNOČNÍ PEČENÍ", které se uskutečnilo ve Střevlíku v Hejnicích. Cílem programu bylo naučit všechny děti jak se pečou vánočky. Nejdříve si musely zadělat těsto a následně vánočku správně uplést. Co si kdo upekl, to si také snědl.

Svatý Martin ve školce

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Ne, 13. 11. 2022 - 15:54
Mateřská škola

Už celý týden se děti připravovaly na příjezd svatého Martina. Paní učitelky četly dětem legendu o sv. Martinovi, pekly svatomartinské rohlíčky, naučily se písničku o Martinovi. Tento celotýdenní tematický celek byl završen v pátek 11. listopadu, kdy do mateřinky přijel sv. Martin na bílém koni. Děti ho přivítaly písničkou a  pro koně měly připravené různé pamlsky v podobě ovoce a pečiva. Martin dětem vysvětlil, proč zatím nepřivezl sníh a slíbil dětem, že se ho určitě dočkají. Kdo chtěl, tak se mohl povozit na svatomartinském bílém koni.