Nejnovější aktuality

Den dětí na ZŠ

Napsal/a Mgr. Vladimír Blažek dne Út, 11. 06. 2024 - 23:48
Základní škola

Dne 31. května se v naší škole uskutečnil Den dětí. Spolu s paní učitelkou jsme ho pro mladší spolužáky upořádali my, čtvrťáci a páťáci. Na děti čekaly různé sportovní a logické hry. Všichni byli šikovní, tak si s úkoly poradili na jedničku. Na závěr každý obdržel malou odměnu.
Z celého dne máme dobrý pocit, počasí bylo skvělé a všechno vyšlo podle plánu. Sotva akce skončila, začalo pršet. Ale to už nikomu nevadilo, protože jsme šli na oběd, ke kterému byla pizza.

Školková OLYMPIÁDA 2024

Napsal/a Ivana Farská dne Út, 11. 06. 2024 - 13:54
Mateřská škola

10. 6.  2024,  v úterý, proběhla na školkové zahradě OLYMPIÁDA. Po svačině jsme se všichni shledali venku, za pochodu a zpěvu I JÁ JDU NA OLYMPIÁDU s bubenicí Eliškou, maskotem sovičkou,  jsme nastoupili na olympijský stadión. Začal slavnostní ceremoniál. Zazněla hymna České republiky, přísaha sportovců, rozdělení dětí ke kapitánům podle barevných korálků. Na stadiónu byly nachystané 4 disciplíny. Hod do dálky, překážkový běh, skok do dálky, hod na cíl.

Výsledky rozhodnutí o přijetí dětí do 1.ročníku ZŠ

Napsal/a Mgr. Vladimír Blažek dne Út, 07. 05. 2024 - 22:31
Obecné

Vážení rodiče.

V odkazu najdete výsledky rozhodnutí o přijetí žáků do ZŠ Dolní Řasnice do 1.třídy pro školní rok 2024-2025. Stejný seznam je zveřejněný na nástěnce v mateřské škole a ve vstupu do základní školy.

V seznamu jsou uvedeny registrační čísla, která jste obdrželi při zápisu: SEZNAM ROZHODNUTÍ

O termínu předání rozhodnutí budete včas informováni.

V měsíci červnu plánujeme úvodní schůzku rodičů.

Těšíme se na nové prvňáčky.

Vítáme jaro, loučíme se s Moranou

Napsal/a Ivana Farská dne Pá, 22. 03. 2024 - 19:35
Mateřská škola

Zimo, ty jsi bílá paní, končí tvoje kralování. Sundej bílou korunu a sesedni ze trůnu. Už je na tě čas, za rok přijdeš zas. S prosbou, ale i hubováním, za doprovodu rytmických nástrojů, jsme se ve čtvrtek, 21. března, vydali k Řasnickému potoku, abychom poslali paní Zimu Moranu,  po vodě. Děti pilně trénovaly říkanky a jarní písničky, těšily se na tento den. Tak, jako v loni, i letos jsme zvolili výrobu Morany ze starého pečiva, oblékli ji do šatů, bílé koruny, navlékli ji korále z vejdumků a ulit. Nechybělo jarní čarování s lítetečkem a překvapení na zahradě v podobě živých petrklíčů.

Vánoční přáníčka

Napsal/a Mgr. Vladimír Blažek dne Po, 18. 12. 2023 - 13:36
Základní škola

Dne 15. 12. 2023 naše 1. třída navštívila Ekocentrum Střevlík v Hejnicích. Zde si děti navodily vánoční atmosféru. Nejdříve si upekly vánoční sušenky a potom vyráběly vánoční přáníčka. Na závěr soutěžily a trénovaly svůj čich, poznávaly koření podle vůně.

Martina Hyttychová, tř.učitelka

Dokumentární foto z akce otevřete: FOTO ZDE

Proč si vosy staví hnízda z papíru

Napsal/a Mgr. Bc. Dana … dne Po, 04. 12. 2023 - 21:21
Základní škola

Dne 21. 11. 2023 se žáci 2. a 3. třídy zúčastnili ekologického výukového programu " Proč si vosy staví hnízda z papíru" ve STŘEVLÍKU v Hejnicích. Cílem programu bylo seznámit se s vosami a způsobem jejich života. Lektorka Lenka si s dětmi povídala o vosách, jejich zajímavém způsobu života a žáci měli možnost si prohlédnout opravdové vosí hnízdo. Povídání o vosách bylo propojeno s tvořením z papírové hmoty, které bylo pro žáky velkou inspirací. Už se všichni moc těšíme na další výukový program ve Střevlíku.