Základní škola
Ve dnech 4. - 6. května se žáci a žákyně naší školy spolu se svými třídními učitelkami vypravili do Oldřichova v Hájích na třídenní pobyt ve Střevlíku. Věnovali se zde problematice bioodpadu a jeho přínosu půdě.
Děti se seznamovaly s půdními živočichy, zkoumaly je pod lupou i digitálním mikroskopem, v laboratoři zjišťovaly propustnost různých typů půdy, naučily se správně vytvořit kompost a uvědomily si rozmanitost a důležitost půdních živočichů. V závěrečné hře ,,Riskuj" si ověřily své znalosti a získaly maximální počet bodů.
Všichni zúčastnění si pobyt báječně užili a domů odjížděli s pocitem, že se budou do Střevlíku vždy rádi vracet:)