Fotogalerie

Sovičky v knihovně

Napsal/a Zuzana Kahanová dne St, 08. 03. 2023 - 15:14
Mateřská škola

Sovičky v knihovně

Březen je měsícem  knihy. Při dnešní návštěvě knihovny se děti dozvěděly, kdo je spisovatel, ilustrátor a mnoho dalších důležitých věcí. Paní knihovnice nám přečetla pohádku „O nejbohatším vrabci na světě“ a děti splnily úkoly, které si pro ně připravila. Na oplátku za hezké dopoledne ji děti předaly vyrobenou záložku do knížky. Děkujeme

KARNEVAL U BROUČKŮ

Napsal/a Jaroslava Kušnierová dne Ne, 05. 03. 2023 - 21:54
Mateřská škola

Všichni děti se nemohly dočkat až si vezmou svůj karnevalový oblek. Dorazil kovboj, beruška, klaun, princezna, tučňák a spousty dalších a dalších pohádkových postaviček. Kromě zábavných úkolů děti tancovaly, pinkaly s obřími balóny a užívaly si svého převleku. K vidění jsou v šatně také krásné obrázky dětí, jako klaunů. Poznáte kdo se skrývá pod jeho maskou?

Masopustní období v naší školce

Napsal/a Jaroslava Kušnierová dne Út, 21. 02. 2023 - 14:00
Mateřská škola

Během těchto dnů měly děti možnost seznámit se pomocí vlastních prožitků s lidovými tradicemi a zvyky. Připomněli jsme si, a vysvětlili si lidový svátek Masopustu, společně prožili radost  a veselí,  děti se seznámily s typickými masopustními postavami průvodu, naučili jsme se nové písničky a říkadla. Vše jsme zakončili společným masopustním průvodem, kterého se zúčastnila také Základní škola. Kromě toho, že děti potěšily svými maskami nejen nás, ale také lidi ve vsi, odnesly si domů masopustní koblížek od pana starosty, který jim natolik zachutnal, že si s pomocí p.

Leden u Soviček

Napsal/a Zuzana Kahanová dne St, 08. 02. 2023 - 20:05
Mateřská škola

Začátek ledna jsme začali u Tří králů. Tři děti se převlékly za krále a ostatní je doprovodily písničkou My tři králové. Společně jsem navštívili třídu Broučků a popřáli všem hodně zdraví. Naučili jsme se poznávat ptáčky (ale i jiná zvířata a jejich stopy). Děti si vyzkoušely, jak těžké je nakrmit se zobáčkem a najít si potravu. Společně jsem oslavili páté narozeniny Marušky.