Fotogalerie

Příjezd svatého Martina do MŠ

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Po, 13. 11. 2023 - 17:00
Mateřská škola

Po roce nás opět Martin poctil svou návštěvou. Jeho příjezd jsme vyhlíželi už několik dní dopředu. Děti každé ráno vyhlížely Martina dalekohledem, učily se písničku o svatém Martinovi.

Nakonec přijel Martin i se svým nebeským koněm - Andělou. Děti se Martina ptaly, jestli nám přivezl sníh. Sníh sice nepřivezl, zatím zasypal sněhem jen hory.  Ale byl tak hodný, že každého, kdo chtěl povozil na svém bílém koni. 

Dýňové odpoledne s rodiči.

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Čt, 26. 10. 2023 - 17:16
Mateřská škola

Opět jsme se po roce sešli na dýňovém tvoření. Letošní účast rodičů byla veliká. Odpolední tvoření začalo dlabáním dýní všech velikostí, barev a různých tvarů.  Bylo krásné sledovat, jak z obyčejné dýně rostou pod rukama šikovných maminek, tatínků a dětí velké či malé příšerky, kočičky, strašidla a mnoho dalších výtvorů. Kdo chtěl mohl si ještě vyrobit zapichovacího ducha nebo si odnést materiál a vyrobit si jej doma. Pro rodiče a děti bylo nachystané drobné občerstvení v podobě špaldové buchty s jablky od naší paní kuchařky a samozřejmě také pití.

Sovičky v knihovně

Napsal/a Zuzana Kahanová dne St, 11. 10. 2023 - 17:40
Mateřská škola

Také třída Soviček navštívila knihovnu. Děti se po svačince šly oblékat a vyrazily za paní Šimičkovou do knihovny. Paní knihovnice už nás netrpělivě vyhlížela a měla pro děti nachystané krátké, ale pěkné aktivity. Například musely děti uhodnout co se v knihovně změnilo – jiná barva štítku u knížky na polici, knížka hřbetem uvnitř. Dále jsme společně dětem přečítali krátké příběhy z knížky Bráška je taky ježek. Paní Šimičková věděla, že ve školce máme téma ovoce a zelenina, a tak dětem nachystala úkoly s tímto tématem.

Bramborová výzva - víkendové tvoření rodičů a dětí od Broučků - reportážní foto

Napsal/a Ivana Farská dne Po, 09. 10. 2023 - 17:11
Mateřská škola

Co dodat. Je vidět, že si rodiče i prarodiče bramborovou výzvu s dětmi užili. V pondělí ráno děti přinesly své výtvory na výstavku a my se mohli kochat z jejich fantazie. Všem se dílo velmi podařilo. Za odměnu děti i rodiče dostali bramborové medaile. Děti, které ve školce nebyly, byly nemocní, o bramborovou placku se škvarkami nepřišly. 😊