Začátkem měsíce jsme s dětmi připravili besídku pro maminky, pro které děti vyrobily drobné dárečky v podobě bylinných čajů. Vystoupili jsme také v Horní Řasnici, kde děti zazpívaly a přednesly básničky pro maminky a babičky. Vybrané děti také dostaly možnost zazpívat na akci Vítání občánků v Dolní Řasnici.
Věnovaly jsme se Světovému dni včel - děti poznávaly jejich život, společně poskládaly včelí plástev a vyrobily včelku. Zajímavou aktivitou bylo pozorování sršně a včely digitálním mikroskopem. Děti také dostaly možnost ochutnat med z plástve od včelaře.
Během měsíce nás navštívila paní Jakešová s programem zaměřeným na čtenářskou gramotnost. Během programu si děti zajímavou formou vyzkoušely aktivity propojující pohyb a aktivní čtení.
Protože květen přál přírodě, sbírali jsme květy, tvořili herbář a pozorovali drobné živočichy pomocí lup a zvětšovacích kelímků. Nechyběla ani hra na zahradě, při které si děti procvičily zrakové vnímání a spolupráci v kolektivu. Závěr měsíce jsme věnovali tématu životního prostředí a to převážně lesu a jeho obyvatelům. Připomněli jsme si, proč je potřeba pečovat o přírodu a lesy kolem nás. Tečkou měsíce se poté stala cesta za pokladem do "Breburdova lesa".