Leden u Broučků

Napsal/a Ivana Farská dne Pá, 03. 02. 2023 - 20:29
Mateřská škola

 

Lednové zimní radovánky u Broučků byly plné krásných prožitků. Děti se učily dramatizaci pohádky, O ztracené rukavičce. Jsou to prostě herci! Jsou tak šikovní, že nám pohádku předělaly a my se pořádně zasmály. Kdo pohádku zná, ví, že nakonec děda rukavičku najde, donese ji domů, babička dá dědečkovi teplý čaj a usmažené koblížky. Tentokráte, nám ale v rukavičce usnula myška a probudila se až u kamen, kde vyběhla a všechny polekala. To bylo nápadů, co s myškou děti udělají!

Dále nás čekaly ptáčci u krmítka. Už poznáme sýkorku, vrabce, kosa, někteří i sojku, datla, strakapouda.  Ptáčkům pravidelně sypeme do krmítka, pozorujeme je z umývárny, víme co jim můžeme nosit a také to, co by ptáčkům ublížilo.

Radovánky na sněhu jsme si také užily. Postavily jsme si dvě klouzačky, místní traktorista nám vytvořil sněhový kopec, na kterém jsme řádily. Jezdily jsme na bobech a plastových saních.

Kdyby si chtěl někdo zkusit vyrobit domácí modelínu, ze které jsme modelovaly ptáčky,  opravdu kvalitní a lacinou, přikládám návod.  Z vlastní zkušenosti mohu říci, že mi modelína vydržela v lednici i 3 měsíce. 😊

https://www.brydova.cz/2009/04/20/domaci-modelina-pro-deti/

Související třída/ročník