Jaroslava Kušnierová

Profile picture for user jaroslava.kusnierova
Pozice
Učitelka 1. třídy "Broučci"
Kontakt
barevna.skolka@rasnicka.cz

Příspěvky autora

DUBEN U BROUČKŮ

Napsal/a Jaroslava Kušnierová dne Ne, 28. 04. 2024 - 21:47
Mateřská škola

I duben jsme si všichni pěkně užili. Děti se naučily poznávat hospodářská zvířata, jejich význam i využití, podojily kravičku Bětušku, kterou pomohly vyrobit, a zahrály si na ptáčky. Také, jako správní čtenáři, hledaly v knížkách zvířátka z farmy, kterou si poté společně postavily. Nezapomněli jsme si také pořádně protáhnout tělíčko a pěkně si zacvičit. Oslavili jsme dvoje narozeniny a bedlivě prozkoumali přírodu pod mikroskopem 😃.

Masopustní průvod

Napsal/a Jaroslava Kušnierová dne So, 17. 02. 2024 - 20:00
Mateřská škola

I přes nepřízeň počasí jsme také letos  společně zahájili ,již druhý, masopustní průvod. Za doprovodu kytary a malých hudebníků vyrazilo vesnicí spoustu krásných masek. Průvod jsme společně zakončili předáním basy paní sekretářce, která nám předala klíč od vesnice. Děti si poté mohly smlsnout na koblížku a zatančit s medvědem. Děkujeme všem účastníkům, panu starostovi a těšíme se na další shledání příští rok.

LEDEN U BROUČKŮ

Napsal/a Jaroslava Kušnierová dne Pá, 02. 02. 2024 - 18:45
Mateřská škola

Během tohoto měsíce se děti mohly stát, alespoň na chvíli, hokejisty, lyžaři, krasobruslaři a vyzkoušet si tak, jaké to je, a co vše k tomu sportovci potřebují. Společně jsme oslavili dvoje narozeniny, zahráli si na stopovanou a užívali si nejenom sněhových hrátek. Děti pomáhaly s úklidem sněhu 😊 a ani na ptáčky jsme nezapomněli. Sypali jsme jim do krmítka a sledovali dalekohledy, kdo přilétne. Kromě ptáčků se ale ukázaly veverky, které děti velice pobavily. 

Návštěva Mikuláše

Napsal/a Jaroslava Kušnierová dne Čt, 07. 12. 2023 - 21:25
Mateřská škola

I letos jsme netrpělivě očekávali příchod Mikuláše. Děti byly natěšené a již od samého rána dobře naladěné výběrem her, které navodily příjemnou atmosféru. Připravily si různé písničky a také básničky. Spolu s Mikulášek přišli také  v hojném počtu čerti a andělé. Po písničce děti dostaly nadílku a společně se všichni vyfotily s čertem, andělem a Mikulášem na památku.

Divadlo paní Čemusové - Karneval zvířat

Napsal/a Jaroslava Kušnierová dne Čt, 18. 05. 2023 - 20:39
Mateřská škola

Dnes nás navštívilo v rámci dopoledního programu divadlo paní Dagmar Čemusové s názvem Karneval zvířat. Děti prožily krásných 45 minut plných hudby a zpívání lidových písniček. Také si zahrály na muzikanty a doprovázely příběh vlastní hrou na ,,tělo" , mohly se zapojovat, jak aktivně, tak i zábavnou formou sledovat a vnímat příběh zvířátek na dvorku. Velice děkujeme za krásné dopoledne.