Zuzana Kahanová

Profile picture for user zuzana.kahanova
Pozice
Učitelka 2. třídy "Sovičky"
Kontakt
zuzana.kahanova@rasnicka.cz
Další informace

Vedoucí učitelka MŠ

Příspěvky autora

Únor u Soviček

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Pá, 23. 02. 2024 - 15:31
Mateřská škola

V únory jsme se těšili a připravovali na masopust a karneval. Děti si zkoušely vyrobit vozembouch. Společně jsme si upekli preclíky, zpívali jsme známé lidové písničky. Pomocí sody a droždí jsem si vyzkoušeli nafouknout balónky. Každý si postavil svého klauna. Ve třídě jsme si udělali klouzačku z lavičky, to se dětem moc líbilo.

Maškarní karneval u Soviček

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Pá, 23. 02. 2024 - 14:52
Mateřská škola

23. 2. 2024 proběhl ve třídě Soviček tradiční maškarní karneval. Nejprve proběhla promenáda a představení masek. Sešla se nám pestrá škála masek od kočiček přes motýlky, nechyběli ani akční hrdinové. Co by to bylo za maškarní, kdyby tam nebyl čaroděj a princezna s vílou na to všechno dohlížel lev s lékařským týmem. Po představení všech masek následovala diskotéka a plno zajímavých soutěží. Děti také mohly využít našeho fotokoutku. Dnešní den se všem líbil a těšíme se na další zábavu.

 

 

 

Sovičky - projektový den PEJSEK JE NÁŠ KAMARÁD

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Po, 05. 02. 2024 - 16:43
Mateřská škola

V pondělí 5. 2. proběhl v naší školce projektový den se Střevlikem - PEJSEK JE NÁŠ KAMARÁD. Děti se dozvěděly, jak pejsci vnímají svět (smysly), jak se mají k pejskům správně chovat, a naopak jaké je nesprávné chování. 

Některé děti dokázaly překonat strach ze psů a malému kamarádovi Flokimu, začaly důvěřovat.

LEDEN U SOVIČEK

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Út, 30. 01. 2024 - 20:24
Mateřská škola

Začátkem ledna jsme cestovali s Malým princem po jeho planetkách. Děti si vyzkoušely pokus s barvami-po skupinkách si vytvořily svůj vesmír. Vybarvovaly, stříhaly a společně vytvořily dílo Malého prince a jeho "planetek".

Prosinec a Vánoce u Soviček

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Ne, 24. 12. 2023 - 09:10
Mateřská škola

V prosinci měly děti ze třídy Soviček velmi na pilno. Chystaly dárečky pro rodiče a na jarmark. Vyráběly přáníčka pro nejbližší přátelé a rodinu. Ozdobily si vánoční stromeček a užily si nadílky od Ježíška. Poslední adventní týden jsme si připomínali vánoční zvyky a tradice. Zkoušeli jsme pokus se svíčkou, mandarinkou a prskavkou. Dokonce jsme stihli oslavit i jedny narozeniny. 

Společně přejeme krásné Vánoce a nový rok ve zdraví.