Zuzana Kahanová

Profile picture for user zuzana.kahanova
Pozice
Učitelka 2. třídy "Sovičky"
Kontakt
zuzana.kahanova@rasnicka.cz
Další informace

Vedoucí učitelka MŠ

Příspěvky autora

AHOJ ŠKOLKO

Napsal/a Zuzana Kahanová dne St, 19. 06. 2024 - 19:33
Mateřská škola

V pondělí 17. 6., proběhlo ve školce rozloučení s předškoláky a pasování na PRVŇÁČKY. 

Děkujeme mamince Škeříkové a babičce Masopustové za výborné dorty – děti je dojedly druhý den, a ještě bylo málo :-D.

A vy školáci, máte u nás ve školce vždy dveře otevřené. Přejeme všem krásné školní úspěchy a aby byly ve škole spokojené a šťastné.

Hanka a Zuzka.

VODNÍ BREBERKY - projektový den mimo MŠ

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Čt, 13. 06. 2024 - 13:07
Mateřská škola

Děti odjely do Oldřichova v Hájích objevovat vodní "breberky". S lovením a jejich určováním jim pomáhala vodnice Jana a její asistentka Šárka. Děti tak mohly spatřit larvu komára, vážky, viděly potápku, pijavici, vodního šneka a dokonce i čolka. Společně jsme si zahráli hru na dravce a také si děti vyrobily domeček chrostíka. Od vodnice dostaly děti pochvalu za to, kolik breberek si zapamatovaly. Dopoledne se všem a počasí vydrželo po celou dobu programu.

ŠKOLKA NA SYCHROVĚ

Napsal/a Zuzana Kahanová dne So, 08. 06. 2024 - 13:11
Mateřská škola

V pátek 7. 6. 2024 vyjela mateřská škola na celodenní výlet na zámek Sychrov. Zámkem nás provázela princezna Terezka. Terezka ukázala dětem své komnaty a pověděla, jak taková princezna na zámku žije. Také dětem propůjčila své korunky, klobouky a šperky, se kterými se mohly děti vyfotit. Po prohlídce zámku na děti čekali dravci. Děti tak mohly shlédnout sokolnické ukázky.

Po obědě v parku jsme si prošli zámecký park a plnili úkoly, které tu byly připravené – lov rybiček, házení na hrad, bludiště, pařezové překážky.

Projektový den mimo MŠ - Jizerskohorské Bučiny

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Út, 04. 06. 2024 - 21:02
Mateřská škola

Třída Soviček měla možnost jako první vyzkoušet pilotní program v Jizerskohorských bučinách. Děti tak měly možnost poznat ekosystém lesa. Zahrály si nové pohybové hry, dozvěděly se, jak vyroste strom buk – jeho cyklus. Programem nás provázel skřítek Bučínek a skřítka Bučinka. Celý program se odehrával v krásném prostředí.

Květen u Soviček

Napsal/a Zuzana Kahanová dne So, 01. 06. 2024 - 11:50
Mateřská škola

Děti ze třídy Soviček pozorovaly pomocí lup život u rybníka a na louce. Mohly spatřit pulce, brouky, potápky, mravence, žížaly a mnoho dalšího. Také jsme společně nacvičili vystoupení ke Dni matek. Děti pro maminky neměly připravené jen vystoupení, ale i malinkatý dáreček a na závěr besídky "relax" pro maminky, v podobě masáží a zkrášlování. 

Také jsme "pracovali" na zahrádce a společně jsme zasadili dýně na dýňové království. Děti se o dýně pravidelně starají - zalévají, vytrhávají plevel, kontrolují slimáky. Děti tak mají možnost vidět, jak rostlinka roste od samého počátku.