Zuzana Kahanová

Profile picture for user zuzana.kahanova
Pozice
Učitelka 2. třídy "Sovičky"
Kontakt
zuzana.kahanova@rasnicka.cz
Další informace

Vedoucí učitelka MŠ

Příspěvky autora

Sklízíme dýně

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Čt, 21. 09. 2023 - 20:30
Mateřská škola

Už je to taková naše "velká" tradice: DÝNĚ - nejprve je zasadíme, zaléváme, plejeme a nakonec je sklízíme. Letošní úroda byla menší, ale přesto nás ta práce baví. Nejvíce teda děti a zejména to oplachování vodou. Děti dýně omývaly, doslova leštily, vytrhávaly plevel a odnášely na hromadu. Dětem patří velká pochvala a už se těšíme na společné odpoledne, kde si dýně vydlabeme.

Divadlo Matýsek v MŠ - pohádka O ZATOULANÉ PÍSNIČCE

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Čt, 21. 09. 2023 - 20:20
Mateřská škola

Písnička...často má magickou moc. Dokáže nás rozveselit, potěšit, dojmout. 
V pohádkovém hudebním příběhu se spoustou tradičních i netradičních loutek se potkáme s krejčím Ondrou. Ten si při práci rád zpívá a občas si i nějakou písničku složí. Žije se svou Písničkou spokojeně ve své skromné chaloupce, jenže... Jednoho dne se Písnička rozhodne, že už jí malá chaloupka nestačí a vyrazí za slávou do světa. Tam potká mocného čaroděje a začnou se dít věci...
A jak už to v pohádkách bývá...všechno dobře dopadne a krejčí Ondra svoji Písničku najde a vysvobodí.

Sovičky spaly ve školce

Napsal/a Zuzana Kahanová dne So, 01. 07. 2023 - 17:19
Mateřská škola

Ve čtvrtek 29. 6. v 18:00 se začala třída Soviček scházet na školkové zahradě. Děti se s úsměvem rozloučily s rodiči a těšily se na "noční" dobrodružství. Společně jsme si opekli buřty, párky, klobásky a topinky. Na zahradě jsme si zahráli míčové hry, na schovávanou nebo si jen tak povídali. Pro děti byl taky nachystaný obří bublifuk - děkujeme mamince Němcové za výrobu. Byl krásný, teplý večer a nám se vůbec nechtělo do školky. Ale některé děti, které nechtěly spát ve školce už pomalu odcházely domu, tak i my jsme se odebrali do školky.

Sovičky vyletěly na věž frýdlantské radnice

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Čt, 22. 06. 2023 - 20:39
Mateřská škola

Ve čtvrtek 22. 6. vylétly Sovičky ze školky a vydaly se směr vlakové nádraží. Vlakem odjely na do Frýdlantu a v městském parku si snědly svačinu. Po svačině zdolaly výstup 196 schodů na věž frýdlantské radnice, kde je čekal úžasný výhled. Po sestupu 196 schodů dostaly děti zmrzlinu v Kavárně na náměstí. Děkujeme paní Lence Škeříkové. Čas se neúprosně krátil a my se museli vrátit zpět do školky na oběd.

Děti ze školky si vyjely do kina.

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Čt, 15. 06. 2023 - 19:27
Mateřská škola

V úterý 13. 6. jsme se s dětmi vydali vláčkem do frýdlantského kina. Vlak nám odjížděl v 8:31, děti si nesly v batůžkách svačinku, kterou si snědly v parku na lavičce nebo v trávě. Po svačince jsme se přemístili do kina, kde nás čekalo pásmo krátkých pohádek s názvem HURÁ NA POHÁDKY. Pohádky se dětem líbily a vydržely i ty nejmenší. Po skončení pohádek jsme zašli ještě do parku, kde se děti mohly vyběhat. Zpáteční vlak nám odjížděl v 11:07, takže na oběd jsme byli zpátky. Děti byly spokojené a ani jim nevadil lehce pozdní oběd. 

PŘEDŠKOLÁČCI NA NÁVŠTĚVĚ U PRVŇÁČKŮ

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Po, 12. 06. 2023 - 20:55
Mateřská škola

 

Hola, hola, škola volá!

V úterý 6. 6. navštívili naši předškoláci prvňáčky ze základní školy. Děti se na návštěvu velice těšily a byly plné očekávání.

Ve třídě už nás netrpělivě vyhlíželi prvňáci společně s paní učitelkou Kudrnovou. Děti ze školky měly možnost vidět, jak taková výuka ve škole probíhá, co všechno už se prvňáčci naučili. Předškoláčci ani nedutali a výuku sledovali se zatajeným dechem.