Zuzana Kahanová

Profile picture for user zuzana.kahanova
Pozice
Učitelka 2. třídy "Sovičky"
Kontakt
zuzana.kahanova@rasnicka.cz
Další informace

Vedoucí učitelka MŠ

Příspěvky autora

Sovičky v knihovně

Napsal/a Zuzana Kahanová dne St, 08. 03. 2023 - 15:14
Mateřská škola

Sovičky v knihovně

Březen je měsícem  knihy. Při dnešní návštěvě knihovny se děti dozvěděly, kdo je spisovatel, ilustrátor a mnoho dalších důležitých věcí. Paní knihovnice nám přečetla pohádku „O nejbohatším vrabci na světě“ a děti splnily úkoly, které si pro ně připravila. Na oplátku za hezké dopoledne ji děti předaly vyrobenou záložku do knížky. Děkujeme

PEKAŘ PEČE HOUSKY - projektový den mimo MŠ

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Ne, 05. 03. 2023 - 18:10
Mateřská škola

V pátek 3. 3. 2023 vyjela třída Soviček do STŘEVLIKU  v Oldřichově v Hájích na program Pekař peče housky. Děti tak měly možnost vyzkoušet a podílet se na přípravě kynutého těsta. Nejprve se střídaly v přidávání surovin, od kvasnic až po mouku. Zjistily, že zadělat dobré těsto není vůbec lehké a vyžaduje velkou sílu a trpělivost. Během kynutí se mohly děti nasvačit a zahrát si hru "jak roste zrno" nebo si zazpívat písničku Pekař peče housky s pojenou s pohybem. Hodně je zaujala hra "co chybí pod šátkem?".

Leden u Soviček

Napsal/a Zuzana Kahanová dne St, 08. 02. 2023 - 20:05
Mateřská škola

Začátek ledna jsme začali u Tří králů. Tři děti se převlékly za krále a ostatní je doprovodily písničkou My tři králové. Společně jsem navštívili třídu Broučků a popřáli všem hodně zdraví. Naučili jsme se poznávat ptáčky (ale i jiná zvířata a jejich stopy). Děti si vyzkoušely, jak těžké je nakrmit se zobáčkem a najít si potravu. Společně jsem oslavili páté narozeniny Marušky.