1. třída MŠ "Broučci"

Mateřská škola

Vítáme jaro, loučíme se s Moranou

Napsal/a Ivana Farská dne Pá, 22. 03. 2024 - 19:35
Mateřská škola

Zimo, ty jsi bílá paní, končí tvoje kralování. Sundej bílou korunu a sesedni ze trůnu. Už je na tě čas, za rok přijdeš zas. S prosbou, ale i hubováním, za doprovodu rytmických nástrojů, jsme se ve čtvrtek, 21. března, vydali k Řasnickému potoku, abychom poslali paní Zimu Moranu,  po vodě. Děti pilně trénovaly říkanky a jarní písničky, těšily se na tento den. Tak, jako v loni, i letos jsme zvolili výrobu Morany ze starého pečiva, oblékli ji do šatů, bílé koruny, navlékli ji korále z vejdumků a ulit. Nechybělo jarní čarování s lítetečkem a překvapení na zahradě v podobě živých petrklíčů.

Maškarní karneval u Broučků

Napsal/a Ivana Farská dne Ne, 25. 02. 2024 - 16:25
Mateřská škola

Brzy bude velký bál, HURÁ JE TU KARNEVAL. Nafoukneme balónky, ozdobíme záclonky, schováme se za masku, jsme jak z hadích ocásků! Tato říkanka nás provázela celý týden. V pondělí jsme si ukázali, kolikrát se ještě vyspíme a bude ve školce karneval. Zpívali jsme si oblíbené písničky, zařadili dvě nové, Komáři se ženili a od kamarádky Marcelky - Velbloud. Tuto písničku naučila Marcelku babička Dáša a protože je písnička chytlavá a dětem se líbí, učíme se ji od Marcelky. Každé ráno jsme se vítali říkankou o Karnevalu.

Pečení u Broučků, těšíme se na masopust

Napsal/a Ivana Farská dne Ne, 25. 02. 2024 - 16:17
Mateřská škola

Už jsme tady s masopustem, rychle z postele, dnes se bude jíst a tančit zpívat vesele. V tomto duchu, těšení se na masopust jsme si hráli s dětmi celý týden. Zpívalo se, hrálo na dětské rytmické nástroje - bubínek, tamburínu, dřívka, ale také na ukulele a harmoniku. Společně s dětmi jsme postavili vůz z Polikarpovy stavebnice, přestrojili jsme si koně za kozu, našli ranec s hrncem pro bábu. Písničku jsme se naučili nejen zazpívat a zahrát na hudební nástroje, ale také zdramatizovat. Děti si mohly zahrát na harmoniku, ukulele a také na vozembouch, který si oblíbily.

Masopustní průvod

Napsal/a Jaroslava Kušnierová dne So, 17. 02. 2024 - 20:00
Mateřská škola

I přes nepřízeň počasí jsme také letos  společně zahájili ,již druhý, masopustní průvod. Za doprovodu kytary a malých hudebníků vyrazilo vesnicí spoustu krásných masek. Průvod jsme společně zakončili předáním basy paní sekretářce, která nám předala klíč od vesnice. Děti si poté mohly smlsnout na koblížku a zatančit s medvědem. Děkujeme všem účastníkům, panu starostovi a těšíme se na další shledání příští rok.

Broučci a pejsek Floki

Napsal/a Ivana Farská dne Po, 05. 02. 2024 - 16:10
Mateřská škola

Dnes za námi do školky přijela milá návštěva. Slečna Eliška a její pejsek Floki. Děti zprvu o pejskovi nevěděly, i když po celou dobu byl s námi v místnosti. Byl schovaný ve svém pelíšku a čekal na správnou chvíli. Ta nastala, když se děti dozvěděly, jak se mají v přítomnosti cizích pejsků chovat, co se pejskům líbí a nelíbí. Děti si poté mohly pejska pohladit, nakrmit, učesat, pozorovat, jak umí hledat pamlsky. Za odměnu, že se tak krásně o Flokiho postaraly, dostaly od Elišky na památku pohled Flokiho na rozloučenou. :)

LEDEN U BROUČKŮ

Napsal/a Jaroslava Kušnierová dne Pá, 02. 02. 2024 - 18:45
Mateřská škola

Během tohoto měsíce se děti mohly stát, alespoň na chvíli, hokejisty, lyžaři, krasobruslaři a vyzkoušet si tak, jaké to je, a co vše k tomu sportovci potřebují. Společně jsme oslavili dvoje narozeniny, zahráli si na stopovanou a užívali si nejenom sněhových hrátek. Děti pomáhaly s úklidem sněhu 😊 a ani na ptáčky jsme nezapomněli. Sypali jsme jim do krmítka a sledovali dalekohledy, kdo přilétne. Kromě ptáčků se ale ukázaly veverky, které děti velice pobavily.