1. třída MŠ "Broučci"

Mateřská škola

CESTA ZA POKLADEM

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Čt, 01. 06. 2023 - 21:15
Mateřská škola

Tradiční oslava MDD v naší školce je Cesta za pokladem. I letos nás skřítkové - strážci pokladu, pozvali do Breburdova lesa. Starší děti cestou plnily úkoly, malý Broučci si užili jízdu hasičským autem. V lese dostaly děti svačinu, která v přírodě chutná asi úplně jinak, protože zmizela zázračnou rychlostí.

Užili jsme si setkání s Breburdou i krásnou vílou a našli poklad. Slunečné odpoledne uteklo a my se s úsměvem a krásnými zážitky vrátili zpátky do Barevné školky.

 

Divadlo paní Čemusové - Karneval zvířat

Napsal/a Jaroslava Kušnierová dne Čt, 18. 05. 2023 - 20:39
Mateřská škola

Dnes nás navštívilo v rámci dopoledního programu divadlo paní Dagmar Čemusové s názvem Karneval zvířat. Děti prožily krásných 45 minut plných hudby a zpívání lidových písniček. Také si zahrály na muzikanty a doprovázely příběh vlastní hrou na ,,tělo" , mohly se zapojovat, jak aktivně, tak i zábavnou formou sledovat a vnímat příběh zvířátek na dvorku. Velice děkujeme za krásné dopoledne.

Vycházka za kuchařinkou Věrkou

Napsal/a Ivana Farská dne St, 03. 05. 2023 - 21:27
Mateřská škola

Dnes byla třída Broučků navštívit kuchařku Věrku. Dostali jsme od Věrušky pozvání, ať se přijdeme podívat na zvířátka. Mile rádi jsme pozvání přijali, děti se na Věrušku moc těšily, chybí jim. Na dvorku už čekal Pepa, její manžel, aby mohl děti provést a něco jim o holubech, slepicích, kohoutech, hrdličkách, povědět. Podívaná to byla moc hezká, děti mohly vidět, páva s pávicí, zlatého bažanta, různé druhy slepic, malá kuřátka, větší kuřátka, kočičky, papoušky a spousta dalšího.

Slet čarodějnic, čarodějů a jiné havěti v MŠ

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Pá, 28. 04. 2023 - 18:07
Mateřská škola

Na pátek 28. 4. 2023 byl svolán slet všech čarodějnic, čarodějů i jiné havěti. Čarodějnice se slétaly pomalu. Čekání si krátily výrobou kouzelných lektvarů, vařením kouzelných pokrmů nebo stavěním úkrytu. Když se všechna ta havěť slétla, čekala na ně parádní zábava. Všichni museli splnit čtyři disciplíny - LET NA KOŠTĚTI, CHŮZE V ČAROBOTECH, HOD HAVĚTÍ DO KOTLE, KOUZELNÝ HRNEC. Ale ten nejdůležitější úkol na ně teprve čekal. Čarodějnice a čarodějové měly za úkol vykouzlit hrnec plný buřtů....zaříkadlo se jim povedlo a tak jsme si mohli opéct buřty, zatancovat si na ČARODĚJNICKÉ diskotéce.

Zpívání pod Smrkem

Napsal/a Ivana Farská dne So, 15. 04. 2023 - 11:18
Mateřská škola

V pátek, 14. 4. 2023,  jsme se s  dětmi z barevné školky zúčastnily kulturní akce, přehlídky pěveckých sborů Zpívání pod Smrkem. Koncem měsíce ledna přišel do školky e mail s pozvánkou, zda bychom se nechtěli s našimi dětmi zúčastnit. Sbor ve školce sice nemáme, ale máme tu děti, které rády zpívají. Oslovily jsme všechny děti a kdo chtěl, mohl se přihlásit a začít s námi trénovat na vystoupení. Celkem se přihlásilo 15 dětí, trénovali jsme jednou týdně a výsledek? Děti zvládly krásně vystoupit, prezentovat naši školku.

VČELÍ KRÁLOVSTVÍ - projektový den mimo MŠ

Napsal/a Jaroslava Kušnierová dne Út, 11. 04. 2023 - 21:28
Mateřská škola

11. 4. 2023 se vydala třída Broučků do STŘEVLÍKU v Oldřichově v Hájích na program Včelí království. Děti si tak mohly vyzkoušet jaké je to stát se včelou, a to doslova, když se Štěpánek proměnil ve včelku. Také příběh ze života včelky Verunky jim přiblížil jejich život a práci, která nejprve začíná úklidem úlu, dále krmením larev, opravováním úlu, hlídáním česna a teprve nakonec se dostane ke sběru pylu. Všechny tyto fáze si mohly děti vyzkoušet a zažít s lektorkou Lenkou, která je provázela celým programem.