První týden ve školce u Broučků

Napsal/a Ivana Farská dne Pá, 08. 09. 2023 - 19:52
Mateřská škola

První týden dětí ve třídě nejmenších, Broučků.

Rády bychom daly rodičům k nahlédnutí, jak probíhá adaptace během dopoledne. Během tohoto týdne nám přišlo sedm nových dětiček. Z toho tři dvouleté. Děti si na nové prostředí zvykají, pro některé je odloučení těžké, potřebují jistotu rodiče a učitelek. Ke každému dítěti přistupujeme individuálně, dle jeho potřeb. Jde nám o to, aby se děti ve školce cítily dobře, v bezpečí, měly nějakou jistotu.

Adaptace probíhá bez větších obtíží, slzičky k tomu patří. Důležité je, že slzičky netrvají dlouho, děti se dokáží zabavit, radovat, komunikovat s námi i se svými vrstevníky. Pokud nastal problém, dítě bylo více plačtivé, dvě děti, hned jsme vše konzultovaly s rodiči a snažily se řešit. Štěpánek měl potřebu si chvíli ještě s maminkou ve školce pohrát, bylo jim to umožněno, každý den bylo odloučení pro Štěpánka lepší. Odměnou nám byl úsměv, se kterým přišel v pátek po ránu. Míša si zvykal od začátku dobře, ale pak cítil, že potřebuje tatínka na chvíli ve třídě. Eliška dlouho do školky nechodila i pro ní byl tatínek ve třídě na chvíli jistotou.  Tento týden se děti naučily poznat si své místo, svou značku ve školce, režim, který tu máme, cvičili jsme, zpívali, hráli pohybové hry, kreslili, učili jsme se bezpečnému chování, aby nedošlo k úrazu ve školce i na zahradě, vítali jsme se ranní říkankou s pohybem, poznávali jsme jména kamarádů, dokonce i pracovali na bylinkové zahrádce …..TO KOUKÁTE, JAK JSME ŠIKOVNÍ 😊 Ale aby to nebylo o psaní, podívejte se na fotografie.

Adaptace bude probíhat nadále, ještě nějaký čas nám to potrvá. Další zprávy o tom, jak si to ve školce užíváme Vám rády přepošleme koncem měsíce září. Těšíme se Vaši spolupráci s námi.  Iva a Jaruška.