Ivana Farská

Profile picture for user ivana.farska
Pozice
Učitelka 1. třídy "Broučci"
Kontakt
ivana.farska@rasnicka.cz

Příspěvky autora

Bramborová výzva - víkendové tvoření rodičů a dětí od Broučků - reportážní foto

Napsal/a Ivana Farská dne Po, 09. 10. 2023 - 17:11
Mateřská škola

Co dodat. Je vidět, že si rodiče i prarodiče bramborovou výzvu s dětmi užili. V pondělí ráno děti přinesly své výtvory na výstavku a my se mohli kochat z jejich fantazie. Všem se dílo velmi podařilo. Za odměnu děti i rodiče dostali bramborové medaile. Děti, které ve školce nebyly, byly nemocní, o bramborovou placku se škvarkami nepřišly. 😊

Broučci v knihovně - reportážní foto

Napsal/a Ivana Farská dne Pá, 06. 10. 2023 - 14:17
Mateřská škola

Ve čtvrtek, 5. 10., navštívili Broučci knihovnu. Na návštěvu se nechodí s prázdnou a tak hned ráno namalovaly děti p. Šimičkové spoustu usměvavých sluníček, aby ji potěšily. Přibalili jsme ještě nasušenou mátu z naší zahrádky a po svačině jsme se hned vydali. P. Šimičková byla již v knihovně, přivítala nás milým úsměvem. Měla pro nás nachystané knihy, povídala si s dětmi o tom, jak to v knihovně chodí. Přivítal nás také opičák, loutka, ze které měly děti legraci. Společně jsme si poslechli čtenou pohádku O kůzlátkách z velké obrázkové knihy.

Září u Broučků - reportážní foto

Napsal/a Ivana Farská dne Pá, 06. 10. 2023 - 14:02
Mateřská škola

První měsíc je za námi. Ve školce se událo spousty zajímavých akcí, činností. Takže, jak vypadalo září u Broučků? První týden, který byl pro všechny velmi náročný, jsme Vám již popsali. Děti zvládají adaptaci bez obtíží, víme, jak si je získat, zjistili jsme, co je baví. Během měsíce září nás navštívilo divadlo, natrénovali jsme požární poplach, nikdo se nebál, děti věděly, že vše probíhá jen jako.

Malí, velcí, výtvarníci aneb první společné výtvarné dílo u Broučků - reportážní foto

Napsal/a Ivana Farská dne Pá, 22. 09. 2023 - 13:34
Mateřská škola

Je pátek a u Broučků se výtvarničí. Začínáme hned po ránu, abychom vše krásně stihli a mohli jít k p. Malé se podívat na kravičky a telátko. Veliká omalovánka s kamarády je již nachytaná, přichystané jsou také barevné křídy. Každý brouček či beruška v naší třídě Broučků je osobnost, proto vzniklo tohle dílo. Tomášek si hraje rád na písku, Štěpánek objevil velkou tatru, na odrážedle se nám prohání PepíkDomčou, Emička je dohání na koloběžce.

Bylinková zahrádka

Napsal/a Ivana Farská dne Po, 21. 08. 2023 - 11:50
Mateřská škola

Letošním školním rokem jsme s dětmi opět zahradničili na naší malé, bylinkové zahrádce. Děti pomáhaly s pracemi jako je hrabání, okopávání, pletí, zalévání, setí, sklízení. Krom tradičních bylinek, trvalek, které nám tu rostou, jsme vypěstovali i zeleninu. A bylo to prýma! Děti tak mohly vidět od semínka, až ke sklizni, jak roste ředkvička, hrášek, fazole. Růst semínek si děti zaznamenávaly do pozorovacího kalendáře. Nejvíce se dětem líbila sklizeň, kdy si mohly utrnout samy ředkvičku i hrášek, průběžně, když byly na zahradě, chodily mlsat pažitku.