Ivana Farská

Profile picture for user ivana.farska
Pozice
Učitelka 1. třídy "Broučci"
Kontakt
ivana.farska@rasnicka.cz

Příspěvky autora

Vycházka za kuchařinkou Věrkou

Napsal/a Ivana Farská dne St, 03. 05. 2023 - 21:27
Mateřská škola

Dnes byla třída Broučků navštívit kuchařku Věrku. Dostali jsme od Věrušky pozvání, ať se přijdeme podívat na zvířátka. Mile rádi jsme pozvání přijali, děti se na Věrušku moc těšily, chybí jim. Na dvorku už čekal Pepa, její manžel, aby mohl děti provést a něco jim o holubech, slepicích, kohoutech, hrdličkách, povědět. Podívaná to byla moc hezká, děti mohly vidět, páva s pávicí, zlatého bažanta, různé druhy slepic, malá kuřátka, větší kuřátka, kočičky, papoušky a spousta dalšího.

Zpívání pod Smrkem

Napsal/a Ivana Farská dne So, 15. 04. 2023 - 11:18
Mateřská škola

V pátek, 14. 4. 2023,  jsme se s  dětmi z barevné školky zúčastnily kulturní akce, přehlídky pěveckých sborů Zpívání pod Smrkem. Koncem měsíce ledna přišel do školky e mail s pozvánkou, zda bychom se nechtěli s našimi dětmi zúčastnit. Sbor ve školce sice nemáme, ale máme tu děti, které rády zpívají. Oslovily jsme všechny děti a kdo chtěl, mohl se přihlásit a začít s námi trénovat na vystoupení. Celkem se přihlásilo 15 dětí, trénovali jsme jednou týdně a výsledek? Děti zvládly krásně vystoupit, prezentovat naši školku.

Velikonoční dílničky ve školce

Napsal/a Ivana Farská dne Pá, 07. 04. 2023 - 09:43
Mateřská škola

4. 4.  2023    Proběhly ve školce Velikonoční dílničky, tvořivé odpoledne rodičů a dětí. Jelikož nemocnost dětí díky neštovicím pokračuje, účast byla menší. Panovala zde přátelská atmosféra s tvořivým duchem. Děti si mohly vyrobit velikonoční nafukovací slepičku a jarní dekoraci ve skořápce. Krásně květiny na aranžování jsme obdrželi darem od  p. Radky Leitnerové z Kytkárny Frýdlant, čímž ji ještě jednou moc děkujeme.

Leden u Broučků

Napsal/a Ivana Farská dne Pá, 03. 02. 2023 - 20:29
Mateřská škola

 

Lednové zimní radovánky u Broučků byly plné krásných prožitků. Děti se učily dramatizaci pohádky, O ztracené rukavičce. Jsou to prostě herci! Jsou tak šikovní, že nám pohádku předělaly a my se pořádně zasmály. Kdo pohádku zná, ví, že nakonec děda rukavičku najde, donese ji domů, babička dá dědečkovi teplý čaj a usmažené koblížky. Tentokráte, nám ale v rukavičce usnula myška a probudila se až u kamen, kde vyběhla a všechny polekala. To bylo nápadů, co s myškou děti udělají!