Ivana Farská

Profile picture for user ivana.farska
Pozice
Učitelka 1. třídy "Broučci"
Kontakt
ivana.farska@rasnicka.cz

Příspěvky autora

Vítáme jaro, loučíme se s Moranou

Napsal/a Ivana Farská dne Pá, 22. 03. 2024 - 19:35
Mateřská škola

Zimo, ty jsi bílá paní, končí tvoje kralování. Sundej bílou korunu a sesedni ze trůnu. Už je na tě čas, za rok přijdeš zas. S prosbou, ale i hubováním, za doprovodu rytmických nástrojů, jsme se ve čtvrtek, 21. března, vydali k Řasnickému potoku, abychom poslali paní Zimu Moranu,  po vodě. Děti pilně trénovaly říkanky a jarní písničky, těšily se na tento den. Tak, jako v loni, i letos jsme zvolili výrobu Morany ze starého pečiva, oblékli ji do šatů, bílé koruny, navlékli ji korále z vejdumků a ulit. Nechybělo jarní čarování s lítetečkem a překvapení na zahradě v podobě živých petrklíčů.

Maškarní karneval u Broučků

Napsal/a Ivana Farská dne Ne, 25. 02. 2024 - 16:25
Mateřská škola

Brzy bude velký bál, HURÁ JE TU KARNEVAL. Nafoukneme balónky, ozdobíme záclonky, schováme se za masku, jsme jak z hadích ocásků! Tato říkanka nás provázela celý týden. V pondělí jsme si ukázali, kolikrát se ještě vyspíme a bude ve školce karneval. Zpívali jsme si oblíbené písničky, zařadili dvě nové, Komáři se ženili a od kamarádky Marcelky - Velbloud. Tuto písničku naučila Marcelku babička Dáša a protože je písnička chytlavá a dětem se líbí, učíme se ji od Marcelky. Každé ráno jsme se vítali říkankou o Karnevalu.

Pečení u Broučků, těšíme se na masopust

Napsal/a Ivana Farská dne Ne, 25. 02. 2024 - 16:17
Mateřská škola

Už jsme tady s masopustem, rychle z postele, dnes se bude jíst a tančit zpívat vesele. V tomto duchu, těšení se na masopust jsme si hráli s dětmi celý týden. Zpívalo se, hrálo na dětské rytmické nástroje - bubínek, tamburínu, dřívka, ale také na ukulele a harmoniku. Společně s dětmi jsme postavili vůz z Polikarpovy stavebnice, přestrojili jsme si koně za kozu, našli ranec s hrncem pro bábu. Písničku jsme se naučili nejen zazpívat a zahrát na hudební nástroje, ale také zdramatizovat. Děti si mohly zahrát na harmoniku, ukulele a také na vozembouch, který si oblíbily.

Broučci a pejsek Floki

Napsal/a Ivana Farská dne Po, 05. 02. 2024 - 16:10
Mateřská škola

Dnes za námi do školky přijela milá návštěva. Slečna Eliška a její pejsek Floki. Děti zprvu o pejskovi nevěděly, i když po celou dobu byl s námi v místnosti. Byl schovaný ve svém pelíšku a čekal na správnou chvíli. Ta nastala, když se děti dozvěděly, jak se mají v přítomnosti cizích pejsků chovat, co se pejskům líbí a nelíbí. Děti si poté mohly pejska pohladit, nakrmit, učesat, pozorovat, jak umí hledat pamlsky. Za odměnu, že se tak krásně o Flokiho postaraly, dostaly od Elišky na památku pohled Flokiho na rozloučenou. :)

Bramborová výzva - víkendové tvoření rodičů a dětí od Broučků - reportážní foto

Napsal/a Ivana Farská dne Po, 09. 10. 2023 - 17:11
Mateřská škola

Co dodat. Je vidět, že si rodiče i prarodiče bramborovou výzvu s dětmi užili. V pondělí ráno děti přinesly své výtvory na výstavku a my se mohli kochat z jejich fantazie. Všem se dílo velmi podařilo. Za odměnu děti i rodiče dostali bramborové medaile. Děti, které ve školce nebyly, byly nemocní, o bramborovou placku se škvarkami nepřišly. 😊