Říjen u Soviček

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Čt, 26. 10. 2023 - 17:28
Mateřská škola

 

Barevný podzimní měsíc říjen jsme si doslova užili. Na vycházkách jsme pozorovali měnící se pozimní přírodu-zbarvení listů, červenání šípků, opadávání listů. Také jsme si z vycházek nosili podzimní dary, jako jsou třeba kaštany, žaludy, šípky, barevné listí. Tyto přírodniny nosily děti z domova-měly to jako takový malý domácí úkol. Z toho všeho jsme pak ve školce dělali výzdobu, děti se učily přiřazovat a pojmenovávat plody a stromy. Kaštany, šípky a žaludy děti navlékaly jako korálky.  Vysvětlili jsme si proč na podzim listí opadává a jaký je rozdíl mezi stromy jehličnatými a listnatými.

 Děti se učily, jaký je rozdíl mezi ovocem a zeleninou. Poznávaly nejen známe druhy, ale i ty méně známe, jako je například granátové jablko nebo kdoule. Z jablíček si děti usušily křížaly. Zapekly si jablečný toustík, který si musely nejprve samy připravit. Také se jim povedla pohádka O veliké řepě, kterou jsme hráli hned třikrát, aby se mohly děti vystřídat v rolích. Děti se učí programovat robotickou včelku Bee-bot.

K tomu všemu jsem se naučili tematické písničky, básničky a pohybové hry. Také se slavily narozeniny Matýska a rozloučili jsme se s Emilkou. Navštívili jsme tetu kuchařku Věrku a její podzimní výzdobu. 

 

 

 

Související třída/ročník