2. třída MŠ "Sovičky"

Mateřská škola

Vítáme jaro, loučíme se s Moranou

Napsal/a Ivana Farská dne Pá, 22. 03. 2024 - 19:35
Mateřská škola

Zimo, ty jsi bílá paní, končí tvoje kralování. Sundej bílou korunu a sesedni ze trůnu. Už je na tě čas, za rok přijdeš zas. S prosbou, ale i hubováním, za doprovodu rytmických nástrojů, jsme se ve čtvrtek, 21. března, vydali k Řasnickému potoku, abychom poslali paní Zimu Moranu,  po vodě. Děti pilně trénovaly říkanky a jarní písničky, těšily se na tento den. Tak, jako v loni, i letos jsme zvolili výrobu Morany ze starého pečiva, oblékli ji do šatů, bílé koruny, navlékli ji korále z vejdumků a ulit. Nechybělo jarní čarování s lítetečkem a překvapení na zahradě v podobě živých petrklíčů.

Sovičky v knihovně

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Út, 19. 03. 2024 - 20:23
Mateřská škola

BŘEZEN MĚSÍC KNIHY, a proto jsme se rozhodli navštívit místní lidovou knihovnu. Knihovnice paní Šimičková dětem přečetla poutavý příběh o přátelství mezi slonem Jáchymem a chlapci Jakubem. Dětem připomněla, jak to v takové knihovně vypadá a k čemu je určena. Děti se dozvěděly, jak správně se májí starat o knížky. Na konec měla pro děti nachystaný lehký úkol, který skoro všichni zvládli sami.

Paní Šimičkové moc děkujeme a těšíme se na další návštěvu.

Únor u Soviček

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Pá, 23. 02. 2024 - 15:31
Mateřská škola

V únory jsme se těšili a připravovali na masopust a karneval. Děti si zkoušely vyrobit vozembouch. Společně jsme si upekli preclíky, zpívali jsme známé lidové písničky. Pomocí sody a droždí jsem si vyzkoušeli nafouknout balónky. Každý si postavil svého klauna. Ve třídě jsme si udělali klouzačku z lavičky, to se dětem moc líbilo.

Maškarní karneval u Soviček

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Pá, 23. 02. 2024 - 14:52
Mateřská škola

23. 2. 2024 proběhl ve třídě Soviček tradiční maškarní karneval. Nejprve proběhla promenáda a představení masek. Sešla se nám pestrá škála masek od kočiček přes motýlky, nechyběli ani akční hrdinové. Co by to bylo za maškarní, kdyby tam nebyl čaroděj a princezna s vílou na to všechno dohlížel lev s lékařským týmem. Po představení všech masek následovala diskotéka a plno zajímavých soutěží. Děti také mohly využít našeho fotokoutku. Dnešní den se všem líbil a těšíme se na další zábavu.

 

 

 

Masopustní průvod

Napsal/a Jaroslava Kušnierová dne So, 17. 02. 2024 - 20:00
Mateřská škola

I přes nepřízeň počasí jsme také letos  společně zahájili ,již druhý, masopustní průvod. Za doprovodu kytary a malých hudebníků vyrazilo vesnicí spoustu krásných masek. Průvod jsme společně zakončili předáním basy paní sekretářce, která nám předala klíč od vesnice. Děti si poté mohly smlsnout na koblížku a zatančit s medvědem. Děkujeme všem účastníkům, panu starostovi a těšíme se na další shledání příští rok.

Sovičky - projektový den PEJSEK JE NÁŠ KAMARÁD

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Po, 05. 02. 2024 - 16:43
Mateřská škola

V pondělí 5. 2. proběhl v naší školce projektový den se Střevlikem - PEJSEK JE NÁŠ KAMARÁD. Děti se dozvěděly, jak pejsci vnímají svět (smysly), jak se mají k pejskům správně chovat, a naopak jaké je nesprávné chování. 

Některé děti dokázaly překonat strach ze psů a malému kamarádovi Flokimu, začaly důvěřovat.

LEDEN U SOVIČEK

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Út, 30. 01. 2024 - 20:24
Mateřská škola

Začátkem ledna jsme cestovali s Malým princem po jeho planetkách. Děti si vyzkoušely pokus s barvami-po skupinkách si vytvořily svůj vesmír. Vybarvovaly, stříhaly a společně vytvořily dílo Malého prince a jeho "planetek".