2. třída MŠ "Sovičky"

Mateřská škola

CESTA ZA POKLADEM

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Čt, 01. 06. 2023 - 21:15
Mateřská škola

Tradiční oslava MDD v naší školce je Cesta za pokladem. I letos nás skřítkové - strážci pokladu, pozvali do Breburdova lesa. Starší děti cestou plnily úkoly, malý Broučci si užili jízdu hasičským autem. V lese dostaly děti svačinu, která v přírodě chutná asi úplně jinak, protože zmizela zázračnou rychlostí.

Užili jsme si setkání s Breburdou i krásnou vílou a našli poklad. Slunečné odpoledne uteklo a my se s úsměvem a krásnými zážitky vrátili zpátky do Barevné školky.

 

Divadlo paní Čemusové - Karneval zvířat

Napsal/a Jaroslava Kušnierová dne Čt, 18. 05. 2023 - 20:39
Mateřská škola

Dnes nás navštívilo v rámci dopoledního programu divadlo paní Dagmar Čemusové s názvem Karneval zvířat. Děti prožily krásných 45 minut plných hudby a zpívání lidových písniček. Také si zahrály na muzikanty a doprovázely příběh vlastní hrou na ,,tělo" , mohly se zapojovat, jak aktivně, tak i zábavnou formou sledovat a vnímat příběh zvířátek na dvorku. Velice děkujeme za krásné dopoledne.

Slet čarodějnic, čarodějů a jiné havěti v MŠ

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Pá, 28. 04. 2023 - 18:07
Mateřská škola

Na pátek 28. 4. 2023 byl svolán slet všech čarodějnic, čarodějů i jiné havěti. Čarodějnice se slétaly pomalu. Čekání si krátily výrobou kouzelných lektvarů, vařením kouzelných pokrmů nebo stavěním úkrytu. Když se všechna ta havěť slétla, čekala na ně parádní zábava. Všichni museli splnit čtyři disciplíny - LET NA KOŠTĚTI, CHŮZE V ČAROBOTECH, HOD HAVĚTÍ DO KOTLE, KOUZELNÝ HRNEC. Ale ten nejdůležitější úkol na ně teprve čekal. Čarodějnice a čarodějové měly za úkol vykouzlit hrnec plný buřtů....zaříkadlo se jim povedlo a tak jsme si mohli opéct buřty, zatancovat si na ČARODĚJNICKÉ diskotéce.

Duben u Soviček

Napsal/a Zuzana Kahanová dne Čt, 27. 04. 2023 - 19:21
Mateřská škola

Duben byl plný zážitků! Děti společně tvořily velkou velikonoční kraslici. Zkusili jsme výrobu másla, ale vyšla nám z toho velmi dobrá šlehačka. Děti si vyzkoušely podojit kravičku - to byla velká legrace. Také jsme navštívili místní Ranč Zátoka a hospodářství u Zrubců. V čarodějnickém týdnu jsme vařili lektvary, kouzlili a děti si zahrály pohádku O perníkové chaloupce. 

Také jsem stihli oslavit Klárky, Natálky a Apolenky narozeniny.

Zpívání pod Smrkem

Napsal/a Ivana Farská dne So, 15. 04. 2023 - 11:18
Mateřská škola

V pátek, 14. 4. 2023,  jsme se s  dětmi z barevné školky zúčastnily kulturní akce, přehlídky pěveckých sborů Zpívání pod Smrkem. Koncem měsíce ledna přišel do školky e mail s pozvánkou, zda bychom se nechtěli s našimi dětmi zúčastnit. Sbor ve školce sice nemáme, ale máme tu děti, které rády zpívají. Oslovily jsme všechny děti a kdo chtěl, mohl se přihlásit a začít s námi trénovat na vystoupení. Celkem se přihlásilo 15 dětí, trénovali jsme jednou týdně a výsledek? Děti zvládly krásně vystoupit, prezentovat naši školku.

Velikonoční dílničky ve školce

Napsal/a Ivana Farská dne Pá, 07. 04. 2023 - 09:43
Mateřská škola

4. 4.  2023    Proběhly ve školce Velikonoční dílničky, tvořivé odpoledne rodičů a dětí. Jelikož nemocnost dětí díky neštovicím pokračuje, účast byla menší. Panovala zde přátelská atmosféra s tvořivým duchem. Děti si mohly vyrobit velikonoční nafukovací slepičku a jarní dekoraci ve skořápce. Krásně květiny na aranžování jsme obdrželi darem od  p. Radky Leitnerové z Kytkárny Frýdlant, čímž ji ještě jednou moc děkujeme.