Září u Broučků - reportážní foto

Napsal/a Ivana Farská dne Pá, 06. 10. 2023 - 14:02
Mateřská škola

První měsíc je za námi. Ve školce se událo spousty zajímavých akcí, činností. Takže, jak vypadalo září u Broučků? První týden, který byl pro všechny velmi náročný, jsme Vám již popsali. Děti zvládají adaptaci bez obtíží, víme, jak si je získat, zjistili jsme, co je baví. Během měsíce září nás navštívilo divadlo, natrénovali jsme požární poplach, nikdo se nebál, děti věděly, že vše probíhá jen jako. Děti se krásně zapojují do řízených činností, cvičí, tančí, kreslí, zkoušely i modelovat, zpíváme, hrajeme na dětské nástroje, hrajeme pohybové hry, chodíme na vycházky pěkně ve dvojicích. Dvouletým dětem je více nabízená hra, dlouho u řízených činností nevydrží, pro tyto mrňátka máme koutek na hraní.

Občas nám někdo jde při vycházce do silnice, musíme dětem připomínat chůzi při kraji. Všichni vědí a krásně reagují, když jede auto, ukazujeme řidiči bříška, někdy i máváme. Na prostředí školky, zahrady si děti rychle zvykly. Vedeme děti k ohleduplnosti a samostatnosti. Ráno, při příchodu,  si děti připravují pitný režim, to znamená, že si vyhledají podložku se svou značkou, načepují si do hrnečku nápoj, který je k dispozici. Kdykoli během dne se mohou napít, nápoj si dolít. Dvouletým ještě pomáháme s čepováním, starší zvládají již samy. Po jídle si děti uklízí samy nádobí. Odnáší si talířky, hrnečky, zbytky odkládají do misky.  Pokud někdo potřebuje pomoci, pomůžeme nebo vyzveme staršího kamaráda o spolupráci. Občas se stává, že někdo při odpočinku neusne. Nevadí, pro tyto děti máme nachystané klidové činnosti,  učíme děti být k druhým ohleduplný, vedeme děti k tiché hře, abychom nerušili spící děti.

Závěrem se zmíním ještě o sebeobsluze. Děti se dokáží samy najíst, vhodně je motivujeme k ochutnání, nikoho do jídla nenutíme. Pokud uznáme, děti dokrmíme, aby nestrádaly. 😊 Mytí rukou, se  stále učíme,  jde nám to den ode dne lépe. Děti jsou v této činnosti velmi šikovní, občas se najde nějaká ta kačenka či vodník,  kterým měníme trička. Děkujeme Vám za Vaší spolupráci, těšíme se na další zážitky v měsíci říjnu.

 

Související třída/ročník